• YARIM ALTIN
  1.296,60
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  6,8673
  % 0,07
 • € EURO
  7,7907
  % 0,33
 • £ POUND
  8,6699
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  0,9812
  % -0,01
 • РУБ RUBLE
  0,0970
  % 0,06
 • BITCOIN
  63868,527
  % 0,00
 • BIST 100
  117.768,57
  % 2,58

Şekerbank EKOkredi Nedir?

Şekerbank EKOkredi Nedir?

Tüketicilere yönelik çok sayıda birbirinden farklı kredi türü bulunuyor. Bunlardan biri olan Şekerbank EKOkredi ise enerji verimliliğine dayalı krediler arasında yer alan bir ürün olmaktadır.

Enerji ve emek aksamını koruyan ve bu doğrultuda tanıtımı yapılan EKOkredi, dünyanın da sürekli olarak gündeminden düşmeyen bir aksam oluşturuyor.

Gündem dahilinde ilk sıralarda yer alan enerji tasarrufu ve enerjiye yönelik yaptırımda bulunduğu verimlilik ile ilgili odak noktası ile ülkemizde Şekerbank kapsamında müşterilerine sunulan bir ürün dahilini de oluşmaktadır.

Detaylı bir bakış sergilediğimiz vakit dünya gündemini en çok meşgul eden durum doğal kaynakların azalması üzerinedir.

Bu durum ile birlikte giderlere yönelik kısılmalar ve beraberinde getirilen önlemlerin alınma durumu söz konusu olmaktadır. Buna yönelik Şekerbank’ta tüm bu hususları kapsayarak EKOkredi sistemini müşterilerine sunmuştur.

EKOKredi için Kimler Uygundur?

İlgili kredinin öncelikli olarak enerjiye yönelik bir tasarrufun olduğunu dile getirmiştik. Ek olarak oluşturma amacının yanı sıra bu aksam üzerine yatırımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız için en uygun geri ödeme seçeneklerini de kendilerine sunmaktadır.

Bu kredinin verilmesi ve düzenli bir şekilde uygun vadelerle geri ödenme durumuyla oluşmaktadır.

Kredinin en cezp edici özellikleri arasında ise doğalgaz, elektrik, yakıt ve su gibi fatura ödemelerinin tutarına yönelik azaltma göstermesidir.

Bu durum üzerine tüketicilerin bu şekilde bir hizmet alma düşüncesi var ise, EKOkredi sistemi kendileri için en uygun sistemdir diyebiliriz.

EKOkredi Ürünleri Hakkında Bilgi

EKOkredi sisteminde yer alan çok sayıda farklı çeşitlilik bulunmaktadır.

Bu ürünler arasında A sınıfı elektrikli cihazlara yönelik krediler, verimli aydınlatma kredisi, verimli soğutma ya da ısıtma kredisi ve güneş kredisi gibi önemli kredi çeşitlilikleri bulunuyor.

Bunlara ek olarak çatı, kapı, duvar, pencere ve benzeri tüm alanlara yönelik yangın, ısı ve ses yalıtımı gibi durumlar çerçevesinde de yalıtım kredisi adı altında hizmet vermektedir.

Verimli soğutma veya ısıtma kredisi kapsamında ise radyatör, doğalgaz, klima, su paylaşım sistemleri, kombi, tesisat ve kazan gibi durumları da içerisine alarak işlem dahilinde uygulamaktadır.

A sınıfı elektrikli cihazlar üzerine var olan kredi türünde ise alınacak olan cihazların finansmanı olarak sağlanan bir EKOkredi ürünü olmaktadır.

Bahsi geçen kredi türünde hemen her türlü beyaz eşya sınıfında cihaz kategorisi bulunuyor.

Yine farklı bir ek hizmet aksamını sunan EKOkredi, eski beyaz eşyalarınızın karşılığında sizlere A sınıfı elektrikli cihazlarla değiştirmeniz de yardımcı olmaktadır.

Verimli aydınlatma kredisi ile ilgili ürün kapsamında ise ledli ve tasarruflu aydınlatma sistemleri ile ilgili finansmanların sağlandığı EKOkredi kredi türünü kapsamaktadır.

Güneş ile ısıtma veya güneş enerjisinden elektrik üretimi ile ilgili olarak güneş enerjisi kredisinin de bu sistem dahilinde olduğunu belirtmekte fayda var.

EKOkredi Sisteminde Kaç Ay Vade Seçeneği Bulunuyor?

Şekerbank tarafından tüketicilere uygun ödeme koşulları ile sunulan EKOkredi, farklı vade seçenekleri dahilinde olmaktadır.

Bireysel çerçevede yapılacak olan başvurular nezdinde ilgili banka EKOkredi çeşitlerine dayalı ürünlerini en az 3, en fazla ise 48 aya kadar varan vade seçenekleri ile tüketicilerin kullanmasına olanak tanımaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ne Kadar Kredi Alabilirim? başlıklı makalemizde Kredi ve Ne Kadar Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Araç çubuğuna atla