• YARIM ALTIN
  1.291,70
  % 0,05
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  63256,147
  % -0,21
 • BIST 100
  %

PTTBank’dan Düşük Kredi Notu Olana Fırsat

PTTBank’dan Düşük Kredi Notu Olana Fırsat

Nakit paraya yönelik ihtiyaçların duyulmasıyla birlikte tüketiciler genellikle bankalara akın ederek bu kapsamda kredi başvurusunda bulunmaktadırlar. Birçok farklı isteğe bağlı olarak kendi nezdinde ve kendi prosedürlerine bağlı olarak kredi paketleri sunan bankalar, tüketicilerin bu kredilerden faydalanabilmeleri adına öncelikli olarak birtakım şartları yerine getirmeleri istemektedirler.

Bu istekler genel olarak 18 yaş durumu, kredi notu değerleri ve ilgili başvuruda bulunacak olan şahsın bankalara yönelik sicil kaydının temiz olması ile alakalı olmaktadır. Bunlara ek olarak bankalar kendi çerçevesinde de birtakım evrak veya isteklerde bulunabilmektedir.

İşte bu konuda tüketiciler yetersiz kaldıkları için PTT tarafından sunulan PTTBank’dan düşük kredi notu olana fırsat doğuyor.

İlgili kurum tarafından tüketicilere sunulan bu kredinin diğer banka kredilerinden hiçbir farkı yoktur, aksine daha kolay ve hızlı bir şekilde krediniz onaylanarak kullanmanıza olanak tanınmaktadır.

PTTBank’dan Düşük Kredi Notuna Sahip Olanlara Kredi

Asırlık çınar kurulduğu günden kısa bir süre öncesine kadar devlete ait bir kurum olarak hizmet vermekteydi.

Günümüzde ise özelleştirilen bir kurum olarak yoluna devam etmekte olan PTT, kargo ve lojistik alana yönelik gösterdiği başarılardan sonra farklı alanlara yönelik de hizmet vermeye başlamıştır. Özellikle de kredi alanında üstün bir hizmet vermeyi planlayan ilgili kurum, Aktifbank ile birlikte başlattığı kredi kampanyasından tüm tüketicilerin faydalanabilmesini sağlamaktadır.

Konumuzu okumaya devam ederek Aktifbank başta olmak üzere diğer bankalar kapsamında da PTT kredi başvurusu hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Ek olarak PTT kredisi ile ilgili bankaların uyguladığı 2020 faiz oranları hakkında da detaylara erişebilirsiniz.

PTT Kredisi Faiz Oranları Nelerdir? – 2020 Güncel Örnek Hesaplama

PTT kredisi ile ilgili merak edilen önemli aksamlardan biri de kredinin faiz durumuna yönelik olmaktadır.

PTT kredisi adı altında kullanılmak istenilen kredinin öncelikli olarak faiz oranlarından haberdar olmanız gerekmektedir. Bununla ilgili olarak sizlere PTT ile anlaşmalı olan bankaların kredi faiz oranlarıyla ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Belirteceğimiz örnek hesaplama faktörleri 20 bin TL’lik kredi başvurularına yönelik olmaktadır. Ek olarak vade seçeneğini ise 48 ay vade tercihi üzerinden değerlendirerek sizlere sunacağız.

PTT Anlaşmalı Bankalar Faiz Oranları Aylık Taksit Toplam Maliyet
Aktifbank  %1,89 688,10 TL 33.028,82 TL
Denizbank  %1,74 663,77 TL 31.860,77 TL
ING BANK  %1,49 624,23 TL 29.962,98 TL
TEB  %1,47 621,12 TL 29.813,98 TL
FibaBanka  %1,73 662,16 TL 31.783,88 TL
Burgan Bank  %1,65 649,39 TL 31.170,55 TL

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

PTT kapsamında kredi başvurusu yapmak isteyenlerin öncelikli olarak daha detaylı bilgi ve başvuru durumunu PTT şubelerinden yapabilmektedirler. Size yakın herhangi bir PTT şubesine giderek ilgili kredi hakkında daha fazla bilgi alarak daha kapsamlı bir başvuru dahilinde bulunabilirsiniz.

Şubeler üzerinden yaptığınız kredi başvurunuz bankaya gönderilip değerlendirilmek üzere sizden teslim alınmaktadır. İncelemeler neticesinde ilgili yetkililer bankalara bu başvurunuzu ileterek kredi başvuru sürecinizi başlatmaktadırlar.

Şartları kapsamında değinecek olursak, ilgili kuruma başvuru da bulunacak olan kişilerin en üst yaş limiti ise 80 olarak belirlenmiştir. Tabi bu her bankadan her bankaya değişebilecek prosedür maddelerini içerdiğinden 70, 74 ve 80 yaş olmak üzere değişiklik gösterebilir.

Bir önceki yazımız olan Denizbank Kredi Kampanyaları 2020 başlıklı makalemizde Denizbank, Kredi ve Kredi Kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Araç çubuğuna atla