• YARIM ALTIN
  1.291,70
  % 0,05
 • AMERIKAN DOLARI
  6,8627
  % 0,00
 • € EURO
  7,7740
  % 0,15
 • £ POUND
  8,6788
  % 0,15
 • ¥ YUAN
  0,9810
  % -0,07
 • РУБ RUBLE
  0,0969
  % -0,01
 • BITCOIN
  63288,358
  % 0,52
 • BIST 100
  114.808,56
  % -0,85

Canlı Borsa Takip Ekranı

Canlı Borsa Takip Ekranı

Canlı borsa; borsa hareketlerini anlık takip edip alım ve satım emirlerini derhal vererek iştirak etmektir. Canlı borsa ekranı sayfamızı inceleyerek Borsa İstanbul’u takip edebilirsiniz.

Borsa da canlı olarak oynamanın yapmanın kuralları vardır ve borsa da alım satım işlerini yapmak isteyen kişiler ve kurumlar bu kurallara uymak zorundadır.

Bu kurallar arka arkaya şu şekilde sıralanabilir;

Borsa genel anlamda reel olarak alan ya da satan aracı kurum brokerları aracılığı ile yapılan işlemdir.

Kişi ya da kurum borsa da canlı olarak işlemlere katılmak isterlerse bu aracı kurumlar aracılığı ile yapılacağını bilmek zorundadırlar. Borsaya canlı olarak katılmak için önce izlemek gerekmektedir.

Canlı Borsa Ekranı

Bunun için ya aracı kurum izleme salonları ya da web sitemizin Canlı Borsa Ekranı tercih edilebilir.

Üçüncü yol ise bankaların seanslar sırasında açık olan borsa salonlarına gitmektir.

Finansif.com olarak borsa takip sayfamız ile beraber haberler, hisse senetleri anlık takip grafikleri ve yorumlarını sizlere sunmaktayız. Bilgisayar dışında aracı kurum seans takip salonlarında da telefon üzerinden borsa takip sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde canlı borsa seansları 9:40 – 18:05 saatleri arasında oynanmaktadır.

Borsa Nasıl Oynanır?

Borsa oynamak; küçük ölçekli borsa yatırımcılarının günlük kazanç peşinde koştukları ve adına oyun dedikleri bir tür kısa vadeli hisse alım satımları için kullanılan bir tabirdir. Gerçekte tüm enstrümanları ile bir yatırım aracıdır, vade yatırım için ayrılan kapitalin borsaya ayrılması süreci ile ilgilidir.

Borsa da oyun oynamak için ayrılan kapital kazanç ve diğer getirisi kısa dönemde olan repo (gecelik faiz), banka faizi, döviz kuru oynamaları, altın geleceğine projeksiyon yapılarak elde edilen kazanç arasında oransal mukayeseye göre avantaj getirip getirmeyeceğini hesap edilebilirken borsa iştirakçisi olarak hisse senetleri üzerine spekülatif hamleler yapan ya da çeşitli duyumlarla hareket edenler takip edilerek kazanç sağlamak mümkündür.

Yani borsa oynamak olayı kısa sürede hem de en kısa zaman dilimim de hareket etmek alım ve satım yapmak olayı olarak özetlenebilir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Asgari Ödemesi Nedir? başlıklı makalemizde Asgari Ödeme, kredi kartı ve Kredi Kartı Asgari Ödemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Araç çubuğuna atla