• YARIM ALTIN
  1.291,70
  % 0,05
 • AMERIKAN DOLARI
  6,8627
  % 0,00
 • € EURO
  7,7740
  % 0,15
 • £ POUND
  8,6788
  % 0,15
 • ¥ YUAN
  0,9810
  % -0,07
 • РУБ RUBLE
  0,0969
  % -0,01
 • BITCOIN
  63242,404
  % -0,04
 • BIST 100
  114.808,56
  % -0,85

Faturalı Hatlara Kredi – Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı Hatlara Kredi – Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Sıklıkla internet ve benzeri kaynaklarda faturalı hatlara kredi imkanı gibi birçok farklı slogana yönelik kredilerin verildiği belirtiliyor. Hatta bu durum öyle bir suiistimal edilmiş bir durumdaki, aynı gün içerisinde sadece faturalı hattınızın olmasıyla birlikte size 10-15 bin TL’ye kadar kredi verildiği belirtiliyor.

Öncelikle bu tür bilgilerin tamamen aldatmacaya yönelik olduğunu ve hiçbir şekilde faturalı hatlara yönelik nakit kredi verilmediğini belirtmeden geçmeyelim.

Faturalı Hatlara Kredi İmkanı Mümkün Müdür?

Maalesef faturalı hatlara sahip kişiler kredi çekerek nakit para sahibi olamamaktadırlar. Bu hizmet aksamına değinecek olursak; Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone gibi dev GSM operatörlerinin hazırladıkları ve müşterilerine sunduğu taksitli akıllı telefon kredisi olduğunu belirtelim.

Yani, düzenli bir fatura ödeyen bireyseniz bu kapsamda ilgili bağlı olduğunuz GSM operatörü tarafından size sunulan akıllı telefonları taksitli bir şekilde satın alabilirsiniz. İlgili GSM mağazalarında bulunan en pahalı akıllı telefonu alarak bunu kutusunu açmadan farklı bir bayi adresine giderek komisyon kesintisi ile nakde çevirebilirsiniz.

Örneğin satın aldığınız son model 8 bin TL değerindeki bir akıllı telefonu kutusunu açmadan götürerek belirlenen komisyon kesintisini sağlayarak 7200 TL’ye kadar nakit paraya sahip olabilirsiniz.

Faturalı Hatlara Kredi için Hangi Şartlar Aranıyor?

Hemen yukarıda da belirttiğimiz üzere faturalı hatlarınız üzerinden GSM operatörleri tarafından belirlenmiş olan akıllı cihazlardan herhangi birini alarak satabilirsiniz. Fakat bunun için aşağıda maddeler halinde sıraladığımız tüm şartları sağlamanız gerekliliğini de belirtmeden geçmeyelim.

 • Faturalı hattın düzenli olarak en az 6 aylık bir geçmişi olması,
 • Faturalarınızın aksatılmadan düzenli olarak ödemeler dahilinde olması,
 • Daha evvelinden herhangi bir cihaz kampanyası dahilinde cezalı durumda olunmaması gerekmektedir.

Not: Her faturalı hat dahilinde olan aboneye cihaz kampanyası geçerli olmamaktadır. İstenilen cihaza sahip olunabilmesi için belirli prosedürleri gereğince ilgili paket yükseltme işleminden sonra akıllı cihaz kampanyasından faydalanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ek Hesap Nedir? Faiz Oranları Nasıl Hesaplanır? başlıklı makalemizde Banka, Ek Hesap ve Ek Hesap Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Araç çubuğuna atla