• YARIM ALTIN
  1.291,70
  % 0,05
 • AMERIKAN DOLARI
  6,8627
  % 0,00
 • € EURO
  7,7740
  % 0,15
 • £ POUND
  8,6788
  % 0,15
 • ¥ YUAN
  0,9810
  % -0,07
 • РУБ RUBLE
  0,0969
  % -0,01
 • BITCOIN
  63280,599
  % 0,51
 • BIST 100
  114.808,56
  % -0,85

Bilgisayar korsanları sağlık merkeze kripto para fidye yazılımı yerleştirdi

Bilgisayar korsanları sağlık merkeze kripto para fidye yazılımı yerleştirdi

Bilgisayar korsanları, Pueblo County’nin merkezinde, Colorado’daki en büyük sağlık merkezi olan Parkview Tıp Merkezi’nin altyapısına kripto para fidye yazılımı yerleştirdi.

Bir hastane çalışanına atıfta bulunan Fox News, 24 Nisan’da Parkview Tıp Merkezi’nin hasta bilgilerini saklama sistemi olan Meditech’in fidye yazılımı ile enfekte olduğunu ve çalışmaz hale geldiğini bildirdi. Hastane olayı şu açıklamada doğruladı:

“21 Nisan Salı günü, Parkview Tıp Merkezi bir dizi BT sistemimizde kesinti ile sonuçlanan bir siber olay hedefiydi.”

Cointelegraph’ın yakın zamanda bildirdiği gibi, koronavirüs krizindeki toplam saldırı sayısındaki düşüşe rağmen hastanelere karşı fidye yazılımı saldırıları devam ediyor.

Parkview Tıp Merkezi ayrıca Fox’a hastaları izlemek ve tedavi etmek için bir kağıt kayıt sistemine geçtiğini söyledi:

“Olayı öğrendikten sonra, Parkview hemen araştırmak ve hafifletmek için önde gelen üçüncü taraf adli tıp uzmanlarıyla temasa geçti. Hasta bakımı her zaman birinci önceliğimizdir. Hastalar, verilen bakımın seviyesi veya kalitesi üzerinde herhangi bir etki görmeyecek. ”

Fidye yazılımı büyük bir siber güvenlik tehdididir

Ransomware malware hızla gelişiyor ve giderek artan birçoğu en büyük olmasa da büyük bir siber güvenlik tehdidi olarak görülüyor. Şimdiye kadar keşfedilen neredeyse tüm fidye yazılımları kripto para birimlerinde bir fidye talep etse de, siber güvenlik firması Check Point son zamanlarda saldırganların kredi kartı ödemesine ihtiyaç duyduğu yeni bir fidye yazılımı saldırısını açıkladı.

Cointelegraph’ın bu ayın başlarında bildirdiği gibi, başka bir yenilikçi fidye yazılımı son zamanlarda siber suçlu kimliğini korumak için Bitcoin’den (BTC) Monero’ya (XMR) geçiş yapmaya başladı.

Bir önceki yazımız olan CBDC'ler Banka Hesaplarının Yeni Mimarisini Sunuyor başlıklı makalemizde Banka, CBDC ve CBDCler hakkında bilgiler verilmektedir.

Araç çubuğuna atla