• YARIM ALTIN
  2.544,00
  % 0,08
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  565687,356
  % -2,36
 • BIST 100
  %

Banka Kredisi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Banka Kredisi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Banka Kredisi kullanma ihtiyacımızın doğması veya nakit ihtiyacımızın doğması üzerine ilk yaptığımız şey bankaların bireysel – kurumsal internet siteleri ya da banka şubelerini ziyaret edip genelde acilen işimizin görülmesi amacı ile yeteri kadar araştırma yapmadan başvuruda bulunmaktır, sizlerin kredi kullanma adına yanlış seçeneklere yönlenmenize neden olacak yolun başlangıcını bu şekilde yapmış oluyorsunuz.

Kredi Faiz Oranları ve Geri Ödeme Koşulları

Banka Kredileri siz kredi kullanıcıları açısından geri ödemesi vedeli olduğu için en cazip gelen seçenektir. Kullanıcı tarafından ilk yapılması gereken husus Kredi Faiz Oranları hakkında karşılaştırma yapmaktır, Kredi Faiz Oranı en düşük bankayı tespit ettikten sonra yapacağınız diğer şey ise ihtiyacınız kadar kredi kullanmanız ve vadesini olabildiğince düşük tutmanızdır yani aylık olarak ödeyebileceğiniz en yüksek meblağı ödemenizi tavsiye ediyoruz.

Banka Kredisi Masrafları ve Kefil Yükümlülükleri

Masraflar, ekstra komisyonlar ve gecikme durumunda uygulanacak faiz oranları hakkında detaylı bilgi edinin. Kefil isteniyor mu, kaç kefil isteniyor, isteniyor ise kefilin ne gibi yükümlülükleri olduğunun bilgisini edinin. Çoğu banka hizmet verdiği müşterilerine sağlık sigortası, hayat sigortası yapma şartı koşmaktadır, aslında bu sigortaları yaparak size çapraz satış tekniğini uygulamakta ve banka şubesinin aylık ürün satış hedefini tutturmasında yardımcı olmanızı sağlıyor, yani verdiği hizmetlerin yanında diğer yan hizmetleri dayatıyor.

Bunların yanında bir vadesiz mevduat hesabı açılır ödeme işlemlerinizi yapabilmeniz için, hesaba KMH — kredili mevduat hesabı — özelliği verilir yani hesabınıza ek bakiye tanımlanır. Bu özellik sayesinde hesabınızda paranız olmasa bile ödemeniz yapabilmektesiniz. Hesabınızdan kullanılan paraya ödeme yapıncaya kadar faiz işletilmesi şartı ile.

Sonuç olarak hangi hizmetten faydalanıyor olursanız olun İster İhtiyaç Kredisi, ister Konut Kredisi, ister mortgage veya taşıt kredisi kullanın, çok iyi analiz edin, ince eleyin sık dokuyun, karşılaştırma yapın ve en uygun kredi seçeneğini tespit edin ve kullanın ama kesinlikle ve kesinlikle ihtiyacınızın üzerinde kredi kullanmayın.

Bir önceki yazımız olan İpotekli Kredi Nedir? Kimler Kullanabilir? başlıklı makalemizde İpotekli Kredi, İpotekli Kredi Nedir ve Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.