Konumuz dahilinde sizlere “bankamatik paramı vermedi hesaptan düştü ne yapmalıyım” üzerine bir sorun ile karşılaşanlar için çözüm yolu oluşturduk. Konumuzun tamamını öğrenerek sizlere bu durum hakkında detaylı bilgiler aktaracağımız gibi, aynı zamanda nasıl bir yol izlemeniz gerektiği ile ilgili ince bilgilere de değineceğiz.

ATM’ler üzerinden bankamatik kartınız ile para çekerken olası hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunlardan biri de hesaptan düşülen fakat paranın verilmemesi ile ilgili durumlar meydana gelebilir. Böylesi bir durumda öncelikli olarak bulunduğunuz adrese yönelik konumun net adını, adresini ve işlem dahilinde kullandığınız ATM’ye ait şube kodunu bilmeniz gerekmektedir.

Buna ek olarak saatin tam olarak kaç olduğunu da bir yere not etmelisiniz. Belirtmiş olduğum bu etkenler paranızı çekemediğiniz ATM’den paranızı geri alabilmeniz için gerekli olmaktadır.

ATM Para Vermedi Hesaptan Düştü

Paramı Almak için Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

Yukarıda not almanızı belirttiğimiz etkileri yapmış olduğunuzu varsayarak anlatıma devam ediyoruz. Ek olarak eğer şube kodunu ve hangi saat diliminde işlemlerin gerçekleştiği hakkında bir bilgiye sahip değilseniz, dekontun üzerinde net bir şekilde bunu görebilirsiniz. Akabinde izlenecek yola değinecek olursak; işlem yapmış olduğunuz ATM ile aynı adı taşıyan size en yakın banka şubesine giderek konu hakkında kendilerine bilgi verip, elinizde bulunan dekont ile başvuru da bulunabilirsiniz.

Bankamatik Paramı Vermedi
Bankamatik Paramı Vermedi

Müşteri temsilcileri ile yapacağınız görüşmenin ardından dolduracağınız dilekçe dahilinde paranızın geri iade edilmesi talebinde bulunabilirsiniz. Dilekçeyi sunduğunuzda ek olarak adres ve iletişim bilgileriniz sizden istenecektir. Tüm bu istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde kendilerine sunmanız gerekiyor. Ortalama 1 haftalık süreç kapsamında yapılan araştırma nezdinde ise banka ilgili işlemi yapacaktır.

Bu bir haftalık süreç boyunca sürekli olarak ilgili bankayı aramanız ve dilekçenize dayalı başvurunuz hakkında detaylı bilgiler almaya çalışmalısınız. En fazla 1 hafta sürecek olan bu işlem kapsamında bankadan detaylı bilgiler edinerek paranızın akıbeti hakkında olumlu veya olumsuz cevap alabileceksiniz. Olumlu geçmesi halinde ise bankamatik bakiyenize paranız tekrar aktarılarak, hızlı bir şekilde tekrar ATM’lerden paranızı çekebilme olanağı sunulacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çeşitleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz