• YARIM ALTIN
  1.557,50
  % -0,17
 • AMERIKAN DOLARI
  7,2916
  % 0,86
 • € EURO
  8,5355
  % -0,93
 • £ POUND
  9,5277
  % -0,26
 • ¥ YUAN
  1,0429
  % 0,22
 • РУБ RUBLE
  0,0997
  % 1,12
 • BITCOIN
  85512,596
  % 0,62
 • BIST 100
  1.060,59
  % 2,53

Canlı Borsa Nedir ?

Canlı Borsa Nedir ?

Borsa Nedir ?

Borsa çoğu sarrafların, ticaret ile uğraşanların yaptığı her türlü değerli alışveriş ile uğraşan kişilerin birbirlerini arasında yaptığı alışverişe verilen isimdir diyebiliriz. Bunun yanı sıra canlı borsa işleminide takip etmektedirler.

Bu alışverişi gerçekleştirirken devlet denetimi altında bu işlem ve hizmet gerçekleştirilir.

Canlı Borsa Nedir ?

Anında işlem yapabilmek kâr edebilmek için çok önemlidir. Her zaman anlık olarak borsanın takip edilebilmesi sizlerin daha iyi ticaret yapmanıza olanak sağlamaktadır. Sizlere sunmuş olduğumuz canlı borsa ekranı ile sizde anlık olarak değişim gösteren borsayı takip edebilirsiniz.

Bilindiği üzere borsa riskli bir sistemdir. Her türlü olumlu veya olumsuz şeylere  hazır olmanız gerekmektedir. Bir anda yükselen hisseler bir anda düşüş yaşayabilir. Bunun riskini göze alarak bu alışverişi yapmanız gerekmektedir.

Borsadan Nasıl Para Kazanılır ?

Öncelikle bütün paranızı kullanmak yerine sizleri zor durumda bırakmayacak miktarlarda alışveriş yapmanız önerilir. Anlık olarak değişen kurlar yüzünden hem kâra geçebilirsiniz veya kötü ihtimal olarak batabilirsiniz. Sizlere sunmuş olduğumuz canlı borsa ekranı hizmeti sayesinde yatırımlarınızı son derece güvenli ve ayrıntılı bir şekilde yapabilirsiniz. Kurları ve hisse senetlerini ayrıntılı bir şekilde takip ederek yükselişe veya düşüşe geçeceğini az çok tahmin edebilir ve ona göre yatırım sağlayabilirsiniz. Uyguladığınız doğru adımlar sizlere yüksek kazanç olarak geri dönebilir.

Borsa Riskli Bir Yatırım Mıdır ?

Bu kavram kişiden kişiye göre değişebilir. Fakat borsa, hisse senedi, analiz gibi bilgisi olmayan kişilerin bu hizmetten kâr edebilmesi veya para kazanabilmesi imkansızdır diyebiliriz. Bu sistemi kullanan kişiler içinde risk taşımaktadır. Anlık olarak değişen piyasa sebebiyle her an ne olacağı pek belli olmayabilir. Şunu bilmeliyiz ki düşüşe geçen bir hisse senedinin tekrardan yükselişe geçeceğinin garantisini kimse size veremez. Tamamen şans işi diyebiliriz.

BIST100 Nedir ?

Açılımı Borsa İstanbul olan piyasada işlem gören işlem hacmi açısından en yüksek 100 hisse senedinin performansını ölçen ve bizlere sunan bir hizmettir. Yatırım yapmak isteyen kişilerin dikkatini çeken ve takip edilmesi gereken bir sistemdir. Ölçülen bu 100 hisse senedi piyasada ki borsanın performansını görüntüler.

Bir önceki yazımız olan PTTBank’dan Düşük Kredi Notu Olana Fırsat başlıklı makalemizde Kredi Kampanyaları, Kredi notu ve PTT hakkında bilgiler verilmektedir.