• YARIM ALTIN
  1.557,50
  % -0,17
 • AMERIKAN DOLARI
  7,2916
  % 0,86
 • € EURO
  8,5355
  % -0,93
 • £ POUND
  9,5277
  % -0,26
 • ¥ YUAN
  1,0429
  % 0,22
 • РУБ RUBLE
  0,0997
  % 1,12
 • BITCOIN
  85535,653
  % 0,98
 • BIST 100
  1.060,59
  % 2,53

En Uygun Konut Kredisi Hesaplama

En Uygun Konut Kredisi Hesaplama

Ev sahibi olma durumu hiçbir zaman kolay bir durum olmamakla birlikte sürekli zora giren ekonomi ile birlikte insanların hayallerindeki eve sahip olma durumları bir hayli zora düşmektedir.

Elinde yeterli veya hiç bütçesi bulunmayan tüketiciler, konut sahibi olabilmek adına bankaların özel olarak hazırladığı kredili ürün paketlerine yönelmesi sağlanmıştır. Bu doğrultuda ilgili bankaların belirli şartlar doğrultusunda ev sahibi olmak isteyenlere prosedürlerine yönelik olarak da farklı istekler oluşabiliyor.

Eğer elinizde belirli seviyede bir bütçe bulunuyor ise, bu kapsamda geri kalan tutarı bankadan tahsis ederek hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Bu durum üzerine sizlere en çok araştırılan en uygun konut kredisi hesaplama ile ilgili detaylı bilgileri de aktaracağız.

Ek olarak konut kredisi üzerine başvuru yapmadan önce ise, birtakım dikkat edilecek olan hususlarında var olduğunu bilmelisiniz.

Konut Kredisi Çekerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Konut kredisi ile ilgili başvuruda bulunurken, dikkat edeceğiniz başlıca etkilerin en önemlisi kredinin geri ödemesi üzerinedir. İlgili başvurunuzda gelirinizi de göz önünde bulundurarak aylık ödemelerinizi ayarlamanız ve bu doğrultuda başvuru da bulunmanız sizin açınızdan önemli olmaktadır.

Çünkü bu tür durumlar bankadan alınan kredinin başından sonuna kadar sürdürülebilir bir ödeme durumunun anahtarı olmaktadır.

Öte yandan geri ödeme planının en başta kişinin bütçesine yönelik hazırlanması, ilgili tüketicinin aylık kredi ödemelerinde daha rahat bir şekilde hareket etmesini sağlayacaktır.

Konut Kredisi Hesaplama Faktörünü Oluşturan Etkenler

Konut kredisi, bankaların sunmuş olduğu diğer farklı kredi türleri gibi ana para ve bu paraya eklenen faiz ile meydana gelen bir kredi türü olmaktadır. Diğer kredilerden farklı yanı ise bu kredi kapsamında BSMV ve KKDF gibi ek veri ödemelerinin bulunmaması üzerinedir.

Bankaya giderek ilgili kredi üzerine başvurunun yapılması gerekmektedir. Bankaya yapılan başvuru sonrasında, ilgili banka personeli başvuru da bulunan tüketicinin maaşına yönelik geri ödemeler kapsamında uygun olup, olmadığı araştırılmaktadır.

Bu kapsamda maaş bordrosu göz önünde bulundurularak kullanılmak istenilen kredi tutarının aylık geri ödemeleri karşılaştırılmaktadır. Ekspertiz raporuna yönelik evin değeri kapsamında ise %75’ine kadar kredi verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Bireysel Kredi Hesaplama başlıklı makalemizde Garanti Bankası ve Garanti Bankası Kredi Hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.