Konumuz dahilinde sizlere birçok vatandaşımızın arayışta olduğu Garanti Bankası bireysel kredi hesaplama araçları ile ilgili bilgiler sunduk. Bu bilgiye ek olarak Garanti Bankası bireysel kredi başvurusu nasıl yapılır, faiz oranları nelerdir ve son olarak ilgili kredi için bankanın şartları hakkında sizlere detaylı bilgiler aktardık.

Tüketici sınıfı çeşitli ihtiyaçlarına yönelik sürekli olarak sıcak paraya ihtiyaç duymaktadırlar. Bu durum nezdinde çevresinde borç para bulma arayışında olup bir türlü istediğini bulamayan tüketiciler, bankaların sunduğu hizmetlere yönelmektedir.

Bankalar ise birden fazla kredi türüne yönelik olarak tüketicilerin isteklerine bağlı olarak farklı kredi ürünlerini kendilerine sunmaktadırlar.

Bireysel krediler alanında birden fazla çeşitliliğe sahip olan kredi türleri sağlık, eğitim, düğün masrafları ve daha birçok farklı alana yönelik farklı paketleri içermektedir.

Özellikle de yılbaşı ve bayram dönemlerine gelen süreçlerde Garanti Bankası tarafından en cazip fırsatlarla krediler sunulmaktadır.

Garanti Bankası Bireysel Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası bireysel kredi başvurusu ile ilgili bir işlem dahilinde olmak isteyen tüketicilerin öncelikli olarak birtakım banka şartlarını kapsamaları gerekmektedir. Eğer ilgili şartlar ve gerekli belgelere sahip bir tüketiciyseniz, Garanti Bankası başta olmak üzere hemen her banka sizlere kredi hizmetlerini sunabilmektedir.

İlgili bankanın sağladığı bu kredi türüne yönelik birbirinden farklı başvuru kanal yolu olduğunu öncelikli olarak belirtelim. Bankalar teknolojinin en son nimetlerini kullanarak bu doğrultuda tüketicilerin daha kolay ve hızlı bir şekilde başvuru da bulunabilmelerini sağlamaktadır.

İlgili bankanın sunduğu bu kredi fırsatından yararlanabilmek için hemen aşağıda maddeler halinde belirttiğimiz başvuru yolları üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Garanti Bankası İnternet Bankacılığı
 • Garanti Bankası Şubelerinden
 • Garanti Bankası ATM’lerinden
 • SMS ile Kredi Başvurusu
 • Garanti Bankası Telefon Bankacılığı
 • Garanti Bankası Mobil Uygulama

Garanti Bankası Bireysel Kredi için Gerekli Evraklar

 • Başvuru da bulunacak olan kişiye ait nüfuz cüzdanı ve buna ait fotokopisi
 • 2 ayı geçmemiş olan kişiye ait gelir vergisi
 • İlgili kişi emekliyse emekli belgesi
 • İşletme sahibiyseniz, işletmenize ait vergi levhası
 • Evi olan tüketicilerin başvurularında kira gelir belgesi
 • Banka kapsamında mevcut bir mevduat hesabınız içerisinde para bulunuyor ise, faiz gelir belgesi gerekmektedir.

Garanti Bankası Bireysel Kredi Hesaplama İşlemi

Hemen yukarıda detaylı bir şekilde belirtmiş olduğumuz ilgili bankaya ait bireysel kredi başvurusu ve gerekli belgelere yönelik bilgilere ek olarak hesaplama işlemi üzerine de değindik.

Garanti Bankası kredi hesaplama işlemi için ister kendini elle veya dilerseniz daha etkin bir şekilde hesap görebilmek için resmi web sitesinde yer alan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Eğer kendinizin yapacağı hesaba güvenmiyorsanız, bu kapsamda daha güvenli ve daha rahat, aynı zamanda daha hızlı bir şekilde hesap yapabilmek için “buraya” tıklayarak resmi sitede yer alan kredi hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Hesaplama aracını kullanırken seçeceğiniz vade seçeneği ve kredi tutarını girerek bankanın belirlemiş olduğu faiz oranları kapsamında ilgili net hesaplama tutarına erişim sağlayabilirsiniz. Ek olarak belirmekte fayda gördüğümüz en önemli konu ise, faiz oranlarının yükselmesi seçeceğiniz vade seçenekleriyle ilişik olması üzerinedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Kredi notu hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz