• YARIM ALTIN
  1.349,00
  % -2,51
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4294
  % 0,98
 • € EURO
  8,9820
  % 0,15
 • £ POUND
  10,3601
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  1,1472
  % 0,90
 • РУБ RUBLE
  0,0998
  % 1,17
 • BITCOIN/TL
  355085,512
  % 3,14
 • BIST 100
  1.471,39
  % -1,13

Kişisel Finans Hedefi Koymanın Avantajları

Kişisel Finans Hedefi Koymanın Avantajları

Kişisel finans hedefi koymak için yeteri kadar kazancınızın olmadığını düşünebilir veya önünüzde bu hedefleri gerçekleştirmek için daha çok yıllar olduğunu söyleyebilirsiniz. Ancak kişisel finans hedefi koymak için sadece karar vermeniz yeterlidir. Atacağınız adımlar ufak da olsa, bu adımlar gelecekte sizi rahatlatacak ve beraberinde birçok avantajı getirecektir.

Kişisel Finans Hedefi Koymanın Avantajları Nelerdir?

Borç sahibi olabilir ya da günlük yaşamın getirdiği bazı ihtiyaçlar doğrultusunda ufak borçların altına girmek zorunda kalabilirsiniz.

Birikmiş borçlarınız olabilir ve bu borçları kapatmak isteyebilir ancak güçlük de çekebilirsiniz.

Kişisel finans hedefi tam da bu gibi durumlarda devreye giriyor. Kişisel finans hedefinin oluşturduğu alışkanlık, gereksiz borçlanmaların önüne geçebileceği gibi söz konusu bir borçlanmanın yaşanması halinde, bu sürecin daha çabuk geçmesini ve sona ermesine katkıda bulunacaktır.

Hayallerinizi Gerçekleştirmeye Daima Daha Yakın

İhtiyaçlarınız doğrultusunda birçok hayaliniz olabilir. Bunlar; kendi işinizi kurmak, evlenmek, çocuk sahibi olmak, ertelediğiniz tatil için yola çıkmak, araba almak ya da hayalinizdeki o eve kavuşmak olabilir. Kendinize kişisel finans hedefi koyarak bu hayalleri gerçeğe dönüştürebilir, elde ettiğiniz birikimlerle hayallerinizi yaşamanın fırsatını bulabilirsiniz.

Kendinizi ve Sevdiklerinizi Güvence Altına Alma Olanağı

Hayatımızda güzellikler kadar kötü anlarla da karşı karşıya kalabiliriz. Bu gibi durumlar bizleri ve sevdiklerimizi de etkileyebilir ve zor bir duruma düşmemize neden olabilir. Daima işlerin yolunda gitmemesi gibi bir ihtimal olacaktır. Böyle bir durumla karşı karşıya gelmekten çekiniyorsanız, kişisel finans hedefleri arasında yer alan hayat sigortası ile geleceğinizi güvence altına alarak sevdiklerinizi ve kendinizi her tülü olumsuzluktan koruyabilirsiniz.

Stres Unsurunu En Aza İndirmek

Sahip olduğunuz para miktarı ne kadar az ise stres seviyeniz o kadar yüksek olur. Ödeme günleri geldiğinde ya da herhangi bir ihtiyacınızı karşılamak istediğiniz zaman yaşadığınız bu stres unsuru daha da artar. Böyle bir durum için koyacağınız hedef ile birikimler elde edebilir, stres unsurunu en aza indirebilirsiniz.

Hayatın getirdiği birtakım sorunlarla oluşan stres unsurunu en aza indirir, oluşturacağınız birikimler sayesinde sizleri ve sevdiklerinizi güvence altına alır ve daha rahat bir yaşam sürmenizi kolaylaştırır.

Bir önceki yazımız olan Dosya Masrafını Geri Alanlar Kırmızı Kalem Yer mi? başlıklı makalemizde Dosya Masrafı ve Dosya Masrafını Geri Alanlar hakkında bilgiler verilmektedir.