• YARIM ALTIN
  2.572,00
  % 0,50
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  562398,344
  % -2,14
 • BIST 100
  %

Kredi Alırken Ödenen Masraflar Nelerdir?

Kredi Alırken Ödenen Masraflar Nelerdir?

Kredi alırken ödenen masraflar nelerdir? Dönemsel nakit sıkıntısı çekenler veya konut, taşıt almak isteyenler bankaların kapısını çalıp kredi almak istiyor. Geçmişte eşten, dosttan borç almak çok modaydı ancak günümüz şartlarındaki ekonomik sıkıntıları herkesin bütçesini sarsmış durumda. Hal böyle olunca resmi kurumlarla işbirliği yapmaktan başka çare kalmıyor. Ödediğimiz vergilere, harçlara, masraflara yenileri eklenmeye devam erken bir bankadan kredi alırken ödenen masraflar da bunlar arasında var. Dolayısıyla kredi aldığınızda sadece faizini değil belli miktarlardaki diğer ücretleri de ödemeniz lazım. Tam olarak nelerdir diyorsanız yine alacağınız borcun türüne göre değişmektedir.

Kredi Alırken Ödenen Masraflar Hangileridir?

Bankalar kredili ürün kullandırma konusunda ellerini sıkı tutmaktadırlar. Nihayetinde sıradan vatandaşlarda olduğu kadar çeşitli kuruluşlarda da parasal problemler yaşanabiliyor. Tüm dünyanın etkilendiği krizlerin bir tanesini yaşarken zarar etmemeye çalışan bankalar da gerekli uygunlukları taşıyan ve istenen belgeleri sunup kredi masrafları konusunda soru çıkarmayacak kimseleri ön plana alıyor. Geri ödeme adına disiplinsiz davranışlar sergilemeyecek kişileri de finansal sicil notuna göre değerlendirip sıralıyor. Kredi alırken ödenen masraflar nelerdir sorusunu yöneltirseniz konut, taşıt ve ihtiyaç şeklinde üçe ayırabiliriz.

 1. Konut Kredisi Alırken Ödenecek Masraflar
  Kredi tahsis ücreti, konut sigortası, hayat sigortası, taşınmaz rehin ücreti, ekspertiz ücreti, DASK. Konut kredisinde ödenen masraflar içinde alınan miktarın ve faizinin yanında bunların ücretinin verilmesi de şarttır.
 2. Taşıt Kredisi Alırken Ödenecek Masraflar
  Hayat / ferdi kaza sigortası, kasko sigortası ve kredi tahsis ücreti.
 3. İhtiyaç Kredisi Alırken Ödenecek Masraflar
  Kredi tahsis ücreti ve hayat / ferdi kaza sigortası ödenmelidir.

Ayrıca belirtmemiz gereken nokta şudur ki ihtiyaç ve taşıt için ödenen masraflar nelerdir başlığındaki tüm maddelerin ücreti bazen istenmeyebilir. Çünkü reklam yapmak veya müşteri sayısını arttırmak için kampanyalar düzenlenir ve insanlara böylesine kolaylıklar sağlanarak cazip teklifler sunulur. Konut kredisinde ise kredi tahsis ücreti, konut sigortası ve hayat sigortası masrafları alınmayabilir. Bu yüzden kredi başvurusu döneminde tüm detayları okumanızı tavsiye ediyoruz. Size en uygun fiyattan ve şartlardan teklif sunan kuruluşu tercih edip hem fazla para ödemezsiniz hem de kısa zamanda kredinizi alırsınız.

erdemli escort bayan

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekerken Hayat Sigortası Yaptırmanın Avantajları Nelerdir? başlıklı makalemizde Hayat Sigortası, Kredi ve Kredi Kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.