Kredi başvurusu ile ilgili kanal yolları üzerine araştırma yapan tüketiciler, bu doğrultuda kendileri için en rahat yolu seçerek taleplerini yöneltmektedirler.

Bankalar, tüketicilerin daha hızlı ve daha rahat bir kapsamda kredi başvurularını gerçekleştirebilmeleri adına teknolojiden en iyi şekilde yararlanarak sadece şubelerden değil, aynı zamanda internet, mobil ve ATM’ler üzerinden de kredi kartı başvurusu gibi ürün hizmetlerine başvuru da bulunabilmektedirler.

Konumuzun devamında hangi yollar üzerinden nasıl başvuru yapacağınıza dair bilgiler aktardık.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternetten Kredi Başvurusu: Başvuru kapsamındaki en hızlı yol kanalı olarak belirtebiliriz. İnternet üzerinden başvuru yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, bankaların resmi web sitelerinin doğrulamasını yapmanız. Yani banka olarak gösterilen, fakat sahte web sitesi olarak faal olan web sitelerinden uzak durmalısınız. Bireysel krediye yönelik başvurularınızı bankaların resmi web siteleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Şubelerden Kredi Başvurusu: İlk ve en zaman alıcı başvuru yolu olarak bilinen şubeler aracılığı ile başvuru artık günümüz tüketicileri tarafından pek tercih edilmeyen bir yöntemdir. Fakat günümüzde halen hatırı sayılır bir sayının bu yol üzerinden başvuru yaptığını da söylemeden geçmeyelim. İlgili bankaların şubelerinden herhangi birine kimliğiniz ve ekstradan banka tarafından istenilen belgeler var ise, beraberinizde götürerek banka şubesi üzerinden başvuru da bulunabilirsiniz.

SMS ile Kredi Başvurusu: Hızlı ve kolay başvuru yollarından biri de GSM operatörlerinin sağladığı destek ile gerçekleştirilen SMS ile başvurular olmaktadır. Bankalar kendi servis kanalları üzerinden başvuruda bulunacak olan kişilerin taleplerini SMS üzerinden de kabul görmektedir. Her banka bu kanal yolunu kullanmasa da, ülkemizde faal olan bankaların %90’ı SMS yolu ile başvuru taleplerini değerlendirmektedir.

Mobil Uygulama ve ATM’lerden Kredi Başvurusu: Kanal yollarının diğer ikisine örnek verecek olursak; bunlardan ilki mobil uygulamalar, bir diğeri ise ATM üzerinden gerçekleştirilen başvurularıdır. Akıllı telefonunuz aracılığıyla ilgili bankanın mobil uygulaması üzerinden de başvuruda bulunabileceğiniz gibi, aynı zamanda ATM’ler üzerinden de ilgili bankaya yönelik başvuruda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Uygun 20.000 TL İhtiyaç Kredisi 48 Ay Vadeli başlıklı makalemizde Kredi ve Kredi Kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz