• YARIM ALTIN
  1.557,50
  % -0,17
 • AMERIKAN DOLARI
  7,2916
  % 0,86
 • € EURO
  8,5355
  % -0,93
 • £ POUND
  9,5277
  % -0,26
 • ¥ YUAN
  1,0429
  % 0,22
 • РУБ RUBLE
  0,0997
  % 1,12
 • BITCOIN
  85371,280
  % 0,53
 • BIST 100
  1.060,59
  % 2,53

Kredi Çekerken Hayat Sigortası Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Kredi Çekerken Hayat Sigortası Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Kredi Çekerken Hayat Sigortası Yaptırmanın Avantajları Nelerdir? Vatandaşlarımız çeşitli ihtiyaçlarının gereği olarak bankalardan kredi ürünlerini kullanmaktadırlar. Bankalar tarafından kullandırılan kredi ürünlerini müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak çeşitli isimler adı altında kullandırmaktadırlar. Çeşit çeşit olan kredi ürünleri aynı zamanda kredinin türüne göre faiz ve ödeme koşullarına göre de sınıflandırılmaktadır.

Araştırma yapan banka müşterileri hesabına uygun gelen krediyi çekebilmek için seçimini yapmalıdır. Banka seçimini yapan müşteri kredi başvurusu için birçok hizmet kanalını kullanabilir. Başvurunun kabulünden sonra krediyi kullanabilmek için banka şubesinde bulunan bireysel müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşmesi gerekmektedir.

Banka tarafından görevlendirilen personel ile iletişime geçen banka müşterisi krediyi kullanabilmesi için faiz oranının haricinde, kredi hizmet bedeli ve hayat sigortası gibi ek hizmetler için belirli ücret kesintisi yapılır.

Kredi Çekerken Hayat Sigortası Yaptırmanın Avantajları

Bankalar hemen hemen her kredi türü için hayat sigortası kesintisi yapmaktadırlar, yapılan bu kesinti krediyi çeken kişiye sunmuş olduğu en önemli hizmeti, vefat durumunda geriye kalan borcun ailesi ve yakınları tarafından ödenmemesi gibi avantajlar sunar.

Banka müşterilerine sunulan bu hizmet genellikle her yıl bazlı olarak kullandırılır. Yani, bir kredi türünü talep eden banka müşterisi 36 vade üzerinden geri ödeme yapacak ise, hayat sigortası en az 3 yıl üzerinden hesaplanarak kredi miktarından kesilir.

Kredi çekerken hayat sigortası yaptırmanın avantajları nelerdir, sorusunun yanıtı olarak yapılan hayat sigortasının kapsamına göre de değişiklik gösterebilir. Özellikle işsiz kalınması durumunda da hayat sigortaları müşterilerinin kredi borçlarını ödeyebilirler. Vefat halinde kredi borcu hayat sigortası tarafından ödenir.

Kredi çekerken banka yetkilisinden alacağınız detaylar sonrası sigorta yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Çalışmayan ve İşe Yeni Başlayan Biri Kredi Çekebilir mi? başlıklı makalemizde Kredi ve Kredi notu hakkında bilgiler verilmektedir.