Kredi kartı ile Bitcoin alınan siteler hangileridir? Bitcoin 2008 yılında ilk ortaya çıktığından beri büyük yol aldı. İlk senelerinde çok bilinmediği için değeri yükselemeyen kripto para daha sonraki senelerde çok büyük bir hızla yükseldi.

Başta bitcoin olmak üzere kripto paraların sergilediği kadar yüksek ivmeyle artan başka bir para birimi daha görülmemiştir. Bitcoin pek çok kişi için bir yatırım aracı olarak görülmektedir ancak günümüzde bitcoinin bir para birimi olarak kullanılması da son derece yaygın hale gelmiştir.

Bitcoin Almak İçin Sebepler

Günümüzde bitcoine olan talep genel olarak artmaya devam etmektedir. Bunun birden fazla sebebi bulunmakta.

  • Bitcoinin sürekli olarak değer kazanması
  • Bitcoin ile yatırım yapmanın karlı olması
  • Bitcoin ile alışveriş seçeneklerinin artmaya başlaması

gibi sebeplerle bitcoin kullanımı daha normal ve yaygın hale gelmektedir. Durum böyle olunca her geçen gün bitcoin gibi kripto paralara olan talep artmaya devam etmektedir. Talepteki artış ile birlikte kripto paraların değerlerinde de sürekli olarak artış gözlenmektedir.

Bitcoin Neden En Değerli Kripto Para

Tüm dünya kripto paraları bitcoin ile tanıdı. Bu nedenle bitcoin satışları diğer kripto paralardan çok yüksek seviyelerdedir. Öyle ki günümüzdeki piyasalarda kripto paraların %64’ü bitcoin olarak işlem görmektedir. Piyasanın bu kadar büyük bir kısmını domine eden başka bir para birimi yoktur.

Durum böyle olunca dünyadaki bitcoin hacmi diğer kripto para birimlerin kıyasla devasa boyutlara ulaşmıştır. Özellikle kripto paralar sayesinde varlıklarının bilinmesini ya da takip edilmesini istemeyenler bitcoini tercih ederek kripto paraların gizliliğinden yararlanmaktadırlar.

Hangi Sitelerden Kredi Kartı İle Bitcoin Alınır?

Bitcoin almak için pek çok site mevcuttur. Bu sitelerin bir kısmı yerel siteler olduğu gibi yabancı piyasalardan da bitcoin almak mümkündür. Bu nedenle bitcoin alınabilen web siteleri ve platformlar çok çeşitlenmektedir.

İnternet üzerinden bitcoin almanın en güzel yanlarından biri de kredi kartı ile bitcoin satın almanın mümkün olmasıdır. Günümüzde kredi kartı ile harcama yapmak son derece popüler hale gelmiştir. Son dönemlerde insanlar bitcoin alımlarında da kredi kartı kullanmaya başlamıştır.

  • Coingate
  • com
  • io

isimli siteleri kullanarak kredi kartı ile bitcoin satın almak son derece kolaydır.

Kredi Kartı ile Bitcoin Almanın Detayları

Bitcoin satın alırken en önemli nokta güvenilirliktir. Bazı web siteleri kredi kartı ile satın alma imkanı sunmaktadır. Bu son derece kullanışlı bir imkan olsa da bazı durumlarda güvenlik önemli bir sorun teşkil etmektedir. Bitcoinin önemi arttıkça bitcoin satışı yapan site sayısı da artmaktadır.

Sürekli olarak artan bu sitelerin arasında ne yazık ki kötü amaçlı siteler de bulunmaktadır. Bu nedenle kredi kartı bilgilerinin paylaşıldığı bu satın alım işlemlerini yapmadan önce son derece dikkatli olunmalıdır. Arka planı bilinmeyen ve yeni web sitelerini güvenerek kart bilgileri verilmemelidir.

vayachollo.com

Bir önceki yazımız olan Kripto Para Nasıl Üretilir ve Yapılır? başlıklı makalemizde Bitcoin, Kripto Para ve Kripto Para Madenciliği hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz