Kredi puanını etkileyen faktörlerinbaşında, her daim kredi amacıyla başvuruda bulunmak, çok daha evvelden ödenmemiş yada düzensiz yatırılmış borçlar ve bununla birlikte işte bu haseple oluşan hukuksal işlemler geliyor. Bireyin finansal tarihini meydana getiren söz konusu kara tablo, bozuk sicil, kara listede adının bulunması ve ya kredi değeri 0 tarzda ifade tarzları ile birlikte, kişi ya da kuruluşlar için tabir edilir. Söz konusu kara tabloda ismi geçen insanlar adına da, kredi puanı 0 olan kredi alabilecek midir? sorununu gündeme taşır.
Şahısların ihtiyaçları her gün daha da fazlalaşmakta. Bu ihtiyaçlar amacıyla bazen minik paralar ila giderilirken bazan de çok büyük paralara gereksinim duyulmaktadır. Böylesine fazla para ihtiyacı doğuran problemlerde nakit bulmakta sıkıntı yaşanır ve de şahıslar söz konusu problemleri kredi yolu ile geçmeye çalışırlar.Söz konusu benzeri nakit para sıkışması olaylarında herhangi bir bankadan kredi almak, vadelere yaymak ve de ödemeleri düzenli formatta ayarlamak her daim için daha da elverişli bir yöntem olarak seçilmelidir. Çok önemli bulunan borçların düzenli şekilde kredi skorunu etkilemeyecek şekilde ödenmesidir. Söz konusu hal kredi puanı iyi bulunan aynı zamanda kredi alabilecek bireyler adına önem arz ederken farklı açıda ise kara liste denilen lisrede ismi geçen insanlar vardır. Böyle şahısların banka sicili olumsuz olduğu için kredi puanı iyi olanların kredi çekmesi ila işte bu bireylerin kredi alması arasında değişiklik bulunmaktadırKara listede ismi geçen kişiler genelde hukuksal süreçler geçirmiş, haciz gibi olaylara maruz kalmış kişilerdir.

 

Kredi Notu Sıfır Olan Kredi çekebilir mi ?

Kredi notunun Sıfır bulunması demek, şahsın bankalar ila hiçbir evvelinin bulunmaması ya da ödemelerden ötürü düzensizlikler nedeni ile beraber olmuş bir puan olabilir. Önceden banka ürünlerinden yararlanmamış bir insanın kredi notu, 0 olsa bile, kredi kartı şekilde banka ürünleri kullanılarak bir puanlama oluşturulabilir. Küçük sınırlı bir kredi kartı kaydı ile kredi notu arttırma işlemine başlanabilir tabi bu noktada çok önemli durumdaki gene planlı ödemelerdir. Önceleri bankalar ila muhatap olmayan birinin 0 bulunan kredi notu kolaylıkla artırılma olanağına sahip iken, istikrarsız ödemeler ile bankalar nazarında negatif sicil oluşturmuş ve de değeri 0 ‘a düşmüş bir kişinin kredi skorunu arttırmak daha da uzun devir izleyen oyunlar ile birlikte yükseltilebilir.
Kredi değeri Sıfır olan kredi çekebilir mi ? sualinden evvel bu şahısların kredi puanını yükseltmeye doğru uygulamalarda bulunması daha da mantıklı olacaktır. Kredi notunu artırmadan yapılacak yeni kredi kayıtları bankalar gözünde negatif değerlendirilecektir.
Kredi skoru Bin beş yüz skorun altında bulunan insanların kredi alması güç iken kredi skoru Sıfır durumdaki bir kişinin kredi alması hakikaten imkansızdır. Kredi değeri 0 bulunan birey bahsedildiği üzere, öncelikle kredi skorunu artırması elzemdir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notunu Yükseltmenin Kolay Yolları başlıklı makalemizde Kredi notu ve kredi notu yükseltmek hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz