• YARIM ALTIN
  2.563,00
  % 0,04
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  566629,660
  % -2,11
 • BIST 100
  %

Kriptoda komisyoncular ve bankalar

Kriptoda komisyoncular ve bankalar

Geçtiğimiz yaz İsviçre merkezli bir blockchain yatırım şirketi olan CV VC ve PwC olarak bilinen bir İsviçre denetim ve danışmanlık firması, Cointelegraph ile işbirliği içinde en iyi blockchain şirketleri ve neler yaptıkları hakkında derinlemesine bir rapor hazırladı. farklı sektörleri.

Rapor sekiz ayrı kategoriyi listeler. Cointelegraph, 9 Eylül’de blockchain’in sanat endüstrisi üzerindeki etkisini tartışan bir önceki panele ev sahipliği yaptı – listedeki ilk kategori. Cointelegraph, 22 Eylül’de YouTube’da ikinci bir canlı panele ev sahipliği yaptı ve kripto ve blok zinciri alanındaki broker ve bankaların katılımı hakkında konuştu – planlanan sekiz etkinliğin ikincisi.

Dijital varlıklar benimsenmeye devam ederken, geleneksel bankalar ve aracı kurumlar değişen manzaraya uyum sağlama ihtiyacını görüyor. Ek olarak, kriptoya odaklanan bankalar ve aracı kurumlar da ortaya çıktı ve bir bütün olarak bir geçiş dönemi yarattı.

Tartışma, bankacılık ve komisyonculuk sektöründeki dört uzmanın yorumlarını barındırdı: Seba Bank’ın yatırım müdürü Stefan P. Schwitter, Sygnum Bank’ın kurucu ortağı ve Sygnum Singapore CEO’su Mathias Imbach, BC Group’un yönetici müdürü Dave Chapman, Asya kurumsal dijital varlık platformu OSL’den sorumlu kuruluş ve Bitcoin Suisse Liechtenstein CEO’su Mauro Casellini.

Panel, kripto alanındaki bankacılık ve komisyonculuk katılımının çeşitli yönlerini çevreleyen birkaç ilginç noktaya değindi. Tartışmanın kayda değer bir kısmı dünyanın değişen finansal ortamına atıfta bulundu. Imbach, mevcut geçiş dönemi için “Neredeyse iki dünya arasındayız” dedi. Sygnum Bank kurucu ortağı, kullanıcıların fonlarına daha iyi erişim ve kontrol gördükleri gelecek günleri açıkladı.

Schwitter, ana akım bankaların yanı sıra kripto endüstrisindekilerle ilgili olarak, tek bir yerde bir dizi hizmet sunma fırsatından bahsetti. Kripto-yerel bankaların sahip olduğu işlevlerin tanımını açıklayarak, “Dijital varlıklarla ilgilenen müşteriler için bir nevi tek durak noktası olmaya çalışıyoruz” dedi. “Sadece ticaret değil, sadece takas değil, aynı zamanda tokenlaştırma hizmetleri, borç verme, saklama, yatırım ürünleri.”

Panel ayrıca dijital varlıklar dünyasına uyum sağlayan geleneksel bankaları da tartıştı. Casellini, ana akım bankaların sektörde ayaklarını ıslatmasının önemini açıkladı ve bazılarının süreci çoktan başlattığını belirtti. “Soru her zaman oradadır – kendi başlarına mı yapmalılar yoksa Bitcoin Suisse, OSL, Seba, Sygnum gibi oyuncularla mı birlikte çalışmalılar, çünkü o zaman hala geleneksel bankacılığa odaklanabilirler, ancak yarış başlar başlamaz ve gittikçe büyüyor, kaybetmiyorlar ”dedi.

Chapman, kripto katılımı sunan banka eksikliğine işaret etti. “Benzer şekilde, kendi müşterilerine kriptoya doğrudan erişim sağlayan banka sayısı da yok denecek kadar az” dedi. “Neyse ki, hem Seba hem de Sygnum bankalarıyla şereflendirildik,” diye ekledi. “Tarihsel açıdan bakıldığında, bankacılık dünyasının bu alandan uzaklaştığını düşünüyorum.”

JPMorgan Chase, en iyi örnek olarak hizmet vermektedir. Geleneksel bankacılık devinin CEO’su 2017’de kriptoyu ezdi. Yaklaşık üç yıl sonra, kurum uzaya girdi.

Bir saat süren panel, Kraken’ın ABD bankacılık sözleşmesini alması ve canlı YouTube izleyicilerinden gelen birkaç soruyu da içeren çok sayıda başka konu ve noktayı kapsadı.

Paneli kaçırdınız mı? Youtube’a buradan göz atın veya aşağıdan izleyin.

Bir önceki yazımız olan Bu hafta 900 dolarlık BTC fiyat düşüşüne rağmen Bitcoin seçenekleri hala yükselişte başlıklı makalemizde Bitcoin, BTC ve dolarlık hakkında bilgiler verilmektedir.