• YARIM ALTIN
  1.557,50
  % -0,17
 • AMERIKAN DOLARI
  7,2916
  % 0,86
 • € EURO
  8,5355
  % -0,93
 • £ POUND
  9,5277
  % -0,26
 • ¥ YUAN
  1,0429
  % 0,22
 • РУБ RUBLE
  0,0997
  % 1,12
 • BITCOIN
  85409,455
  % 0,77
 • BIST 100
  1.060,59
  % 2,53

Ön Ödemesiz Senetle Kredi Veren Yerler

Ön Ödemesiz Senetle Kredi Veren Yerler

Tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda para harcamaya yönelik ürün veya hizmet alması nakit sıkıntısı yüzünden aksayabiliyor. Buna yönelik bankalardan talep edilen kredi başvuruları ret onay alması ile birlikte geriye farklı yollardan para bulma arayışını oluşturmaktadır.

Özellikle de son dönemlerde birçok kişi tarafından araştırılmakta olan ön ödemesiz senetle kredi imkanı doğuyor. Bizlerde bu araştırmalar kapsamında sizler için özenle hazırladığımız en güncel ve doğru bilgileri sizlere öneriler şeklinde sunduk.

Ön ödemesiz senetle kredi veren yerler hakkında değineceğimiz bilgiler ışığında sizlerde doğru bir yol üzerinden borç para olanağına sahip olabileceksiniz. Senetle para veren yerler veya kişiler denince, kötü bir durum olsa da akla ilk olarak tefeciler geliyor.

Tefecilerden Senetle Borç Para Almak

Bu başlık üzerinden gitmeden evvel, öncelikli olarak hem öneri hem de uyarı nihayetinde bilgiler verelim.

Konu ne olursa olsun, hiçbir şekilde tefecilerden borç para almaya çalışmayın. Zira elini veren kolunu kaptırır misali neyiniz var, neyiniz yoksa tamamını sizden sömürmektedirler.

Tefecilerin çalışma mantığında boş senede imza attırarak istenilen parayı faiz karşılığında ihtiyaç durumunda olan kişiye sunarlar. Akabinde boş senede diledikleri rakamı belirterek ilgili kişiyi uzun yıllar boyunca kendilerine esir tutacak şekilde borçlandırırlar.

Ödeme yapamayacağınız takdirde ise evinize gelip sizi rahatsız etmeler, hatta darp ve benzeri olumsuz olayları sizlere yaşatabilmektedirler. Bu nedenle size tavsiyemiz olabildiğince tefecilerden uzak durmanız üzerinedir.

Ön Ödemesiz Senetle Kredi Nereden Alabilirim?

Kuyumcular bu konuda ilk sırada yer alsa da, birçok kurum tarafından senetle kredi verildiğini biliyoruz. Bu kurumlar üzerinde iyi bir araştırma yaparak belirli bir komisyon karşılığında senetle borç para alabilirsiniz.

Her ne kadar bankalardan daha yüksek bir faiz uygulaması olsa da bankalardan alamadığınız krediyi kendileri sağlamakta. Bu durum üzerine ilgili kişilerden senetle para aldıktan sonra düzenli ödemeler yapmanız şart.

Zira kendi imzanızın olduğu senetlerle sizi mahkemeye verme ve her türlü tahsilatı yapabilme hakkına da sahip olduklarını iyi bilmeniz gerekmektedir. Olabildiğince bankalardan kredi almaya çalışmanız sizin açınızdan daha makul olacaktır. Sitemizden bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Şekerbank EKOkredi Nedir? başlıklı makalemizde Kredi, Kredi Kampanyaları ve Şekerbank hakkında bilgiler verilmektedir.