• YARIM ALTIN
  2.551,00
  % 0,19
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  568323,539
  % -2,04
 • BIST 100
  %

Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in güvenliğin anahtarlarını elinde tuttuğunu söyledi

Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in güvenliğin anahtarlarını elinde tuttuğunu söyledi

İnsan Hakları Vakfı veya İHF’nin kanatları altında etkinlik temelli bir oluşum olan Oslo Özgürlük Forumu, YouTube’da hızlı bir röportaj için Square CEO’su Jack Dorsey’i dijital olarak ağırladı. Nişan sırasında CEO, kripto’nun en büyük varlığı Bitcoin’den (BTC) olumlu bir şekilde bahsetti.

Dorsey, ev sahibi ve İHÖ başkanı Thor Halvorssen’e 25 Eylül’de yayınlanan bir röportajda, “Örneğin Bitcoin’in tüm ruhu, güvenilmeyen bir ortamda, internet olan güvenilir bir sistem sağlamaktır” dedi.

Dorsey’nin yorumu, güvenlik ve hain partilere karşı korunma yöntemleri üzerine bir tartışmanın ortasında geldi. “Temelde güvenliğin mükemmelleştirilebilecek bir şey olmadığına inanıyorum” dedi. “Saldırganlarınızdan 10 adım önde olmak sürekli bir zorlama.”

Dorsey’in de liderlik ettiği bir platform olan Twitter ile ilgili olarak, şirketin kendi güvenlikleri ve çeşitli dış görüşler hakkında dahili bir öz farkındalık duygusu sürdürmesi de dahil olmak üzere, saldırganlara karşı üstünlük sağlamak için birçok yararlı yolun adını verdi. Ayrıca uygun şirket çerçevelerini seçmekten de bahsetti – “Güvenilmeyen bir ortamda güvenebilmemiz için platformumuzda doğru güvenli sistemleri kurduğumuzdan emin olmak” dedi.

Bitcoin girin. Dorsey, varlığı ve teknolojisini, güveni daha az önemli bir bileşen haline getirerek daha fazla güvenliğin yolunu açan yeni teknolojik yeniliklerin bir örneği olarak kullandı. Ayrıca Bitcoin’de görüldüğü gibi bireylerin kendi erişim yeteneklerini ve anahtarlarını tutabilmelerinin konseptinden ve öneminden bahsetti.

Dorsey, röportajın ilerleyen kısımlarında, blok zinciri ve ademi merkezileştirmenin, merkezi kuruluşlar yerine çok sayıda tarafın barındırdığı çevrimiçi içeriğin manzarasını değiştirdiğini belirtti. “Blockchain ve Bitcoin bir geleceğe işaret ediyor ve içeriğin sonsuza dek var olduğu, kalıcı olduğu, kaybolmadığı, kendisine bağlı her düğümde sonsuza kadar var olduğu bir dünyaya işaret ediyor” diye açıkladı.

Dorsey, geçmişte Bitcoin hakkında da olumlu konuştu ve genellikle varlığın potansiyelini açıkladı.

Bir önceki yazımız olan Uniswap ekibi, topluluğu takım belirteci haklarına göre yanlış yönlendirmiş olabilir başlıklı makalemizde belirteci, ekibi ve göre hakkında bilgiler verilmektedir.