Yasal Takipte Olanlara Hangi Banka Kredi Kartı Veriyor? Yasal Takibe Düşenlere Kredi Kartı Veren Bankalar Yasal Takipte Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar

Yasal Takip / YTS

Bireylerin maddi yetersizlik yaşamaları durumda ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacı ile banka kuruluşlarının kredi ve kredi kartı ürünlerinden faydalanmaktadırlar. Kredi çekerken bir çok noktaya dikkat etmeli ve önem vermelisiniz.

  • Gelir belgeniz ile örtüşen krediler çekmeye dikkat edin.
  • Kredi hesaplaması yaparken faiz oranlarına dikkat edin.
  • Kredi geri ödemesi tutarlarına dikkat edin.

Kredi kartı ödemesinin gecikmesi kredi gecikmesinden daha da önemlidir diyebiliriz. Kredi kartı borcu gecikme faizi daha yüksek olabiliyorken kredi taksiti gecikme faizi daha az olabiliyor. Bu yüzden kredi kartı kullanımına dikkat edin mümkünse limitinizin tamamını kullanmayın, gerektiğince kredi kartı ile alışveriş yapmayın diyebiliriz. Bazen bilinçsiz kredi kartı kullanımı sonucunda bireyler kredi kartları borçlarını ödeyemeyecek hale gelerek yasal takip sürecine girebiliyorlar. Kredi kartı borcu yüzünden yasal takibe girmeniz ağır yaptırımlara neden olabilir bu yaptırımlar nedir diye sorarsanız bir önceki yazımızda bu konu hakkında detaylı bilgilere yer vermiştik. Dilerseniz makalemize göz atarak kredi kartı yasal takip süreci hakkında geniş bilgiler edinebilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Yasal Takip Nedir?

Kredi kartı borcu yasal takip sürecinin en ağır yaptırımı 5 yıl süre ile bankalardan kesinlikle kredi kartı kullanamayacak olmanız. Yani kredi kartı borcum yüzünden yasal takibe girdim kredi kartımı kullanamıyorum başka bankadan kredi kartı alırım yada kredi kartı borcumu ödeyince açılır gibi fikirler aklınızın ucundan geçmesin. 5 yıllık süreç içerisinde beklemelisiniz anlayacağınız. Yasal takipte olanlara kredi kartı veren bankalar var dememiz sizi kandırmış olacağız anlamına gelmektedir. Ne yazık ki gerçek 5 yıl süreçle kredi ve kredi kartı kullanımından mahrum olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu 0 Olan Kişi Kredi Çekebilir Mi? başlıklı makalemizde 0 kredi notu ve kredi, Kredi notu ve kredi notum 0 hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz